Kalkulator i cennik PCB

Nasz kalkulator powstał w celu szybkiej i precyzyjnej wyceny obwodów drukowanych. 25-letnie doświadczenie pozwoliło na określenie kosztów i zależności, które w odpowiedni sposób połączone pozwalają łatwo określić cennik PCB. Nasz kalulator w przeciwieństwe do innych firm wymaga wprowadzić zminimalizowaną ilość danych, łatwą do uzupęłnienia przez co średni czas kalkulacji kosztów na naszej stronie wynosi 21 sekund. 

Proces wyceny kosztów produkcji PCB:

Projekt PCB

W pierwszym etapie mamy za zadanie określić czy zamówienie dotyczy nowego projektu, czy projektu który był wykonywany w firmie MESYA.

Podłoże płytki drukowanej

Ten etap wymaga doświadczenia i precyzyjnego określenia rodzaju podłoża na którym będzie wykonywana płytka PCB. Wyróżniamy 4 podstawowe podłoża, które są najczęściej używane w produkcji PCB.

Grubość miedzi

Jest to bardzo ważny parametr, który wymaga doświadczenia projektanta. Pozwoli to na uniknięcie błędów w projekcie i bezawaryjność produktu. Docelowo obwód drukowany najczęściej posiada 35um warstwy miedzi. Przy PCB w którch płyną większe prądy można zastosować 70um oraz 105um. Natomiast przy małoprądowych obwodach stosuje się nawet 18 mikrometrów warsty miedzi.

Grubość laminatu

Parametr ten pozwala na uzyskanie odpowiedniej sztywności produktu. W zależności od wymagań najbardziej popularne to 1,0 oraz 1,5mm. Poza tymi grubościami posiadamy również

Ilość warstw

W tym etapie określamy ile warstw będzie posiadał produkt. Firma Mesya oferuje obwody drukowane od 1 do 12 warstw.

Wymiary płytki

Wymiar X i Y - W dwóch etapach podajemy wymiar PCB. Prosimy o podanie wymiarów pojedyńczej szt. bez obrzeża technologicznego.

Frezowanie

Jeśli projekt posiada nietypowe kształty to w tym etapie zaznaczamy "Tak". Również wszystkie otwory, które mają średnice powyżej 6mm wymagają frezowania. Cena produktu końcowego będzie troszkę wyższa i jest zależna od ilości frezowania.

Rabat

Stali klienci firmy MESYA posiadają kody rabatowe, które pozwalają na zniżkę nawet 15%.


Opracowany cennik PCB można wysłać na swój adres e-mail korzystając z formularza pod kalkulatorem. Aby to zrobić należy wypełnić pole "Wyślij wycenę na podany e-mail" widoczne po dokonaniu kalkulacji. Z uwagi na złożoność danych i obliczeń każda kalkulacja wymaga naszego potwierdzenia. Po skorzystaniu z kalkulatora prosimy zapisać kalkulację lub przesłać na nasz adres e-mail w celu potwierdzenia.